17 października 2019 roku w Zespole Zabezpieczenia Komendy Portu Wojennego Gdynia Dowódca 3. Flotylli Okrętów wyróżnił oficerów, podoficerów i marynarzy Kompani Reprezentacyjnej.

Może Cię zainteresować:

Marynarka Wojenna RP: nowy dowódca ORP Maćko

Marynarka Wojenna RP: nowy dowódca ORP Maćko

W długoletniej historii funkcjonowania tego pododdziału po raz pierwszy, w miejscu jego stacjonowania, Dowódca Związku Taktycznego osobiście spotkał się z żołnierzami i wręczył im wyróżnienia. Czytaj dalej

Po złożeniu meldunku o gotowości kompanii do apelu, odczytano rozkaz dotyczący wyróżnień. Dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec w asyście czasowo pełniącego obowiązki Komendanta Portu Wojennego Gdynia komandora porucznika Przemysława Czernuszyca wręczył zgromadzonym na placu apelowym żołnierzom nagrody rzeczowe za wzorowe zabezpieczenie ceremonialne uroczystości w garnizonie Gdynia oraz poza nim z udziałem najwyższych władz państwowych, władz samorządowych oraz duchowieństwa, prezentowanie wysokiego poziomu wyszkolenia i dyscypliny wojskowej, a także propagowanie w społeczeństwie pozytywnego wizerunku Wojska Polskiego oraz wartości patriotycznych. Był to wyjątkowy dzień dla Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. W długoletniej historii funkcjonowania tego pododdziału po raz pierwszy, w miejscu jego stacjonowania, Dowódca Związku Taktycznego osobiście spotkał się z żołnierzami i wręczył im wyróżnienia.

GALERIA ZDJĘĆ – LINK.

Źródło: Komenda Portu Wojennego Gdynia.